poslouchej on-line

ROBIN SCHULZ/JAMES BLUNT - OK

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


Anna K On Air

08.06.2016 09:25

Anna K On Air

Populární zpěvačka Anna K. se po pěti letech od vydání poslední řadové desky připomíná s novým singlem. Aktuální skladba Vždycky se budeme znát, vznikala v osvědčeném tandemu zpěvačky s jejím životním partnerem Tomášem Varteckým. Koprodukce a mixu se ujal Brit Jay Reynolds, který nahrávce vtiskl velký popový zvuk.

„V posledních období jsem se věnovala akustickému turné, ze kterého vznikla živá nahrávka a DVD. Na studiovou práci jsem po unplugged pauze už moc těšila. S Tomášem jsme mezitím připravili písničky, ze kterých teď vybíráme ty nejlepší na album. Mám z nich skvělý pocit a něco mi říká, že by to mohla být zatím nejlepší nahrávka v diskografii Anny K. Moji fanoušci by si ji po pěti letech zasloužili,“ říká s úsměvem Anna K., která k aktuálnímu singlu v těchto dnech připravuje videoklip.

Samotné natáčení alba už začalo. Osmá řadová nahrávka zpěvačky oceněné pěti cenami Anděl by měla vyjít na podzim.

ANNA K., držitelka 5 ocenění Anděl, pravidelně se objevuje také v nominaci ankety Žebřík časopisu Report, kde byla čtenáři zvolena Zpěvačkou roku v roce 2011 a 2012 a 2013. Přestože vydala debut Já nezapomínám v roce 1993, výrazný průlom pro ni znamenala až o šest let později deska Nebe, na které započala její hudební spolupráce s životním partnerem Tomášem Varteckým. Jejich autorský tandem se plně rozvinul na albu Noc na zemi. Podle kritika Vladimíra Vlasáka z MF DNES se tehdy „sečetly síly Anny K a skladatele a kytaristy Tomáše Varteckého, ke kterým se musela zpěvačka vývojem dopracovat. Výsledkem je scelující zvuk...“.

V roce 2010 zpěvačka úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádající ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Její zkušenosti s bojem proti této nemoci se odrazily i na zatím poslední studiové nahrávce Relativní čas.

Předloni Anna K vyrazila poprvé na akustické turné, kterým oslavila dvacet let na hudební scéně. Vyprodané koncerty a velký ohlas u posluchačů i kritiky způsobily, že se nejenže rozhodla turné protáhnout, ale navíc vydala svůj akustický koncert na CD a DVD. Objevují se na něm i záběry z jejího společného vystoupení s anglickou kapelou StringerBessant, která je akustickým projektem populární kapely Reef. Její členové se stali exkluzivními hosty zpěvaččiných pražských koncertů a Anna K s nimi natočila společnou píseň Hold a Little Place.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Úterý obcasny-dest 6°C
  • Středa polojasno 10°C
  • Čtvrtek polojasno 10°C
  • Pátek polojasno 9°C
In-počasí

Dnes má svátek Albert

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑