poslouchej on-line

RADIO ČERNÁ HORA - Víc muziky

Právě vysílá: Lukáš Mercl

Vzkazy do studia


Marek Ztracený On Air

04.12.2015 09:00

Marek Ztracený On Air

Marek Ztracený představuje nový singl Pády, který fanoušci najdou na jeho nové stejnojmenné desce. Ta vyšla poslední pátek v říjnu a vznikla zajímavým způsobem….

Čtrnáct dnů před tím, než měl jít do studia, vyhodil všechny písničky, které chtěl nahrávat, a na jeden zátah napsal nové album. Neskládal ho však na piano, které si s Markem Ztraceným každý spojuje, ale na kytaru. Čerstvý hudební materiál nakonec odjel s kapelou nahrát do malé vesničky Váhovce na slovensko-maďarské hranici.
Výsledkem je zřejmě nejkytarovější nahrávka ve Ztraceného diskografii. „Hodně lidí si ke mně automaticky přiřazuje piano. Ale právě to mě začalo v poslední době při skládání omezovat. Zkusil jsem se tím nestresovat a psát písničky s kytarou. Ta mě nakonec inspirovala k jiným postupům a melodiím. I proto je na nové desce mnohem víc kytar, než na mých předchozích nahrávkách,“ popisuje Marek Ztracený.
V posledním roce už z připravované desky postupně uveřejnil první tři albové singly. Zbytek materiálu odjel v létě nahrát do slovenské vesničky Váhovce, kde má studio zvukový inženýr Juraj Kupec (Jana Kirschner, Peter Lipa, NoName...).

Marek Ztracený, absolvent skladby na konzervatoři Jaroslava Ježka, začínal jako pianista v barech a hotelech. Debutoval v roce 2008 singlem Ztrácíš. Stejnojmenné album se stalo zlatým. Od té doby natočil ještě nahrávky Pohledy do duše (2010) a V opilosti (2013). od roku 2008 odehrál se svojí kapelou přes 450 koncertů.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Úterý snih-dest 3°C
  • Středa prehanky-snih 2°C
  • Čtvrtek snih-dest 4°C
  • Pátek prehanky-snih-dest 3°C
In-počasí

Dnes má svátek Ctirad

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑