poslouchej on-line

JAMELIA - Superstar

Právě vysílá: Roman Straka

Vzkazy do studia


Memphis vydává nové EP

11.09.2016 10:12

Memphis vydává nové EP

Kapela Memphis se po třech letech vrací s novým EP Zůstávám!

Pop-rocková kapela Memphis na sebe upozornila v roce 2013, kdy ji vyšlo debutové album In Songs About Her. Produkoval ho Ecson Waldes (Mandrage, Monkey Business) a velký úspěch zaznamenaly singly Sunshine a Give Me More.

Následně kluci navázali spolupráci se známým producentem Gregem Haverem (Melanie C, Bullet For My Valentine, Manic Street Preachers, Chinaski) a vydali první singl v češtině Spojení.

Na tohle období vzpomínám rád. Greg zrovna v Praze chystal s Chinaskama novou desku a my se s ním potkali v Hard Rock Cafe. Ještě ten večer jsme dohodli spolupráci. Měli jsme v šuplíku naskládaných hodně nápadů. Některé z nich byly česky a některé anglicky. Přiznávám, že jsem dlouhou dobu nechtěl vydat nic v češtině. S angličtinou jsme se dostali do rádií, fanoušci nás takhle znali a všechno fungovalo. Postupně ale převládla vnitřní touha, aby to, co v životě dělám, mělo sdělení a ostatním něco předávalo i po obsahový stránce. Dřív jsem takovou potřebu neměl,“ říká zpěvák a náš kolega moderátor Honza Řičař.

Vyplňte alternativní text Nyní tato královéhradecká kapela přichází s novým EP Zůstávám. Vyjde 21. září a najdete na něm 4 písničky - Zůstávám, Nad ránem, Spojení a Uprostřed všeho. Na produkci se podíleli Greg Haver a Dalibor Cidlinský (Slza, XindlX, Tomáš Klus).

„Dalibora jsem oslovil podle referencí. Neznali jsme se. Líbilo se mi, co dělá a chtěl jsem s ním natočit aspoň jednu skladbu. Když jsem mu zavolal, jako první mi řekl, že produkuje jenom minimum věcí a vybírá si, co ho opravdu baví – ať mu to klidně pošlu, ale že nemá ani moc času. To nebyla moc dobrá vyhlídka :-) Poslal jsem mu tři nápady a čekal, co bude dál. Ještě večer mi volal, že v nich vidí velký potenciál a rád by se na tom podílel. Nakonec jsme s ním natočili dvě věci – Zůstávám a Nad ránem,“ vypráví Honza.

EP Zůstávám se kapela rozhodla vydat sama. Proč? „Několik let jsme byli pod jedním z největších vydavatelství v ČR a měli kompletní servis. To na tom bylo super,“ vysvětluje Honza Řičař a dodává „Nikdy jsme tam ale nebyli kapela číslo jedna a ještě k tomu se agentura začala rozrůstat o další a další jména. Nechci dělat věci v životě napůl. Proto jsme se přátelsky dohodli na ukončení spolupráce a oslovili  pouze lidi, se kterými se nám v minulosti spolupracovalo nejlíp. Vydání EP je v tomhle případě jen formalita. Jestli bude mít nálepku vydavatelství nebo ne, na tom nesejde. Důležité je, co je na něm a jaké lidi má kapela kolem sebe.“ 

Podívejte se na klip Zůstávám:

  

Kapleu Mepis najdete na jejich webu, facebookuyoutube!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Středa prehanky-snih 1°C
  • Čtvrtek snih-dest 4°C
  • Pátek prehanky-snih-dest 3°C
  • Sobota prehanky-snih 1°C
In-počasí

Dnes má svátek Drahoslav

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑