poslouchej on-line

BELL BOOK

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


Memphis vydává nové EP

11.09.2016 10:12

Memphis vydává nové EP

Kapela Memphis se po třech letech vrací s novým EP Zůstávám!

Pop-rocková kapela Memphis na sebe upozornila v roce 2013, kdy ji vyšlo debutové album In Songs About Her. Produkoval ho Ecson Waldes (Mandrage, Monkey Business) a velký úspěch zaznamenaly singly Sunshine a Give Me More.

Následně kluci navázali spolupráci se známým producentem Gregem Haverem (Melanie C, Bullet For My Valentine, Manic Street Preachers, Chinaski) a vydali první singl v češtině Spojení.

Na tohle období vzpomínám rád. Greg zrovna v Praze chystal s Chinaskama novou desku a my se s ním potkali v Hard Rock Cafe. Ještě ten večer jsme dohodli spolupráci. Měli jsme v šuplíku naskládaných hodně nápadů. Některé z nich byly česky a některé anglicky. Přiznávám, že jsem dlouhou dobu nechtěl vydat nic v češtině. S angličtinou jsme se dostali do rádií, fanoušci nás takhle znali a všechno fungovalo. Postupně ale převládla vnitřní touha, aby to, co v životě dělám, mělo sdělení a ostatním něco předávalo i po obsahový stránce. Dřív jsem takovou potřebu neměl,“ říká zpěvák a náš kolega moderátor Honza Řičař.

Vyplňte alternativní text Nyní tato královéhradecká kapela přichází s novým EP Zůstávám. Vyjde 21. září a najdete na něm 4 písničky - Zůstávám, Nad ránem, Spojení a Uprostřed všeho. Na produkci se podíleli Greg Haver a Dalibor Cidlinský (Slza, XindlX, Tomáš Klus).

„Dalibora jsem oslovil podle referencí. Neznali jsme se. Líbilo se mi, co dělá a chtěl jsem s ním natočit aspoň jednu skladbu. Když jsem mu zavolal, jako první mi řekl, že produkuje jenom minimum věcí a vybírá si, co ho opravdu baví – ať mu to klidně pošlu, ale že nemá ani moc času. To nebyla moc dobrá vyhlídka :-) Poslal jsem mu tři nápady a čekal, co bude dál. Ještě večer mi volal, že v nich vidí velký potenciál a rád by se na tom podílel. Nakonec jsme s ním natočili dvě věci – Zůstávám a Nad ránem,“ vypráví Honza.

EP Zůstávám se kapela rozhodla vydat sama. Proč? „Několik let jsme byli pod jedním z největších vydavatelství v ČR a měli kompletní servis. To na tom bylo super,“ vysvětluje Honza Řičař a dodává „Nikdy jsme tam ale nebyli kapela číslo jedna a ještě k tomu se agentura začala rozrůstat o další a další jména. Nechci dělat věci v životě napůl. Proto jsme se přátelsky dohodli na ukončení spolupráce a oslovili  pouze lidi, se kterými se nám v minulosti spolupracovalo nejlíp. Vydání EP je v tomhle případě jen formalita. Jestli bude mít nálepku vydavatelství nebo ne, na tom nesejde. Důležité je, co je na něm a jaké lidi má kapela kolem sebe.“ 

Podívejte se na klip Zůstávám:

  

Kapleu Mepis najdete na jejich webu, facebookuyoutube!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Úterý obcasny-dest 6°C
  • Středa polojasno 10°C
  • Čtvrtek polojasno 10°C
  • Pátek polojasno 9°C
In-počasí

Dnes má svátek Albert

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑