poslouchej on-line

ALANIS MORISSETTE - Everything

Právě vysílá: Roman Straka


Rozhovor s Martinem Hostákem

10.05.2015 21:00

Rozhovor s Martinem Hostákem

Boj o bronzou medajli sledujeme s Vámi! Přečtěte si zajímavý exkluzivní rozhovor s Martinem Hostákem v Ranním Jamu po pátečním čtvrtfinále s Finskem! 

Jaká byla taktika proti Finsku?
Trenéři postavili výbornou taktiku, já si myslím, že jsme hráli velmi aktivně, hlavně v první třetině, kdy Finové byli, řekl bych trochu pasivní. Jasně jsme Finy přestříleli, přehráli jsem je, a i když jsme tu první třetinu nevyhráli, tak to byl skvělej výchozí bod do dalšího zápasu. Potom jsme sice prohrávali po chybě v rozehrávce, ale já si myslím, že to mužstvo věřilo s podporou těch fantastických fanoušků, že ten zápas zvládne a nakonec ve třetí třetině se ten zápas otočil na naši stranu, a řekl bych že zaslouženě, byli jsme lepší, aktivnější, než Finové.

Vyplňte alternativní text Co se s Finy stalo?
Čekali jsme od nich, že budou dobře bránit, čekali jsme od nich, že bude skvěle chytat Rinne, ale že budou takhle pasivní, to jsem nečekal. Oni v těch předchozích zápasech sice dobře bránili, ale šli do protiútoku. A občas se snažili vytvořit tlak. Mně to přišlo, že včera, že prostě chtěli hrát typickýho zaďoura, nedostat žádný gól, co nejdýl bránit a využít nějakou přesilovku. Jenomže náš tým jim žádný přesilovky nedopřál, ty byly až vlastně na konci a hráli jsme aktivně, nedovolili jsme Finům rozehrávat, tam kluci chodili hodně dopředu, útočníci, obránci hluboko v útočném pásmu, takže tohle se povedlo opravdu dobře.

Jaromír Jágr – dva góly a jedna asistence – jaký je Váš komentář?
Jaromír Jágr je bez komentáře, protože ten odehrál skvělé utkání. Je na něm strašně vidět chuť hrát a chuť vyhrát. To je neuvěřitelný, jak on k těm svejm schopnostem, on je opravdu neskutečně šikovnej, jak si dokáže podržet kotouč, odstavit si protihráče, tak přidává ještě k tomu skutečnou vůli ten zápas zlomit a včera vlastně rozhodl sám.

Vyplňte alternativní text Jaká bude sestava na semifinále?
Já si myslím, že bude sestava podobná, jako byla v tom čtvrtfinále s Finskem, teď je otázka, jak to vypadá s Ondrou Němcem, jestli bude připravený hrát nebo nebude. Tím pádem by trenéři možná dopsali Michala Kempného na místo sedmého obránce. Protože přeci jenom nemůžou riskovat jít do zápasu s šesti obránci. Takže to se teprve uvidí. Jinak se ta sestava se asi moc měnit nebude, možná je dobře, že si kluci během té základní části vyzkoušeli úplně všechny varianty, takže trenéři vybrali tu, která se jim zdála nejlepší a byla výborná. Naši odehráli rozhodně nejlepší zápas na turnaji.

Jak to bude vypadat proti Kanadě?
Já doufám, že se ještě víc prosadí ta první formace, která si myslím, že teď je zrovna dobře poskládaná - Horáček, Sobotka, Červenka. Čekám od nich, že dají přeci jenom víc gólů, hodně to teď visí na Jágrovi a Honzovi Kovářovi, kteří dali po dvou gólech, to znamená, druhá, třetí formace se prosadila proti Finům. Teď je na řadě ta první.

Vyplňte alternativní text A prosadí se v zápase proti Kanadě?
Já věřím, že se prosadit může, i když tentokrát to nebude mít tak jednoduché, stejně jako na těch předchozích šampionátech si myslím, že Kanada si ho bude všímat daleko víc, než Finové. Budou k němu rychle přistupovat, budou ho dohrávat, budou se snažit mu ten hokej hodně znepříjemnit a je otázka, jak moc on si to nechá znepříjemnit.

Jak tedy na javorové listy?
Musíme hrát aktivně, podobně jako proti Finům, protože Kanada, pokud budeme 
pasivní, tak si myslím, že má takovou formu, že nás přehraje, jako přehrává vlastně na turnaji každého. Čili hrát hodně aktivně, hodně bruslit, dohrávat Kanaďany, nenechat jim ani metr prostoru podobně jako to udělali Švédové ve skupině, když v první třetině Kanaďany přejeli. Vedli 3:0, pak ten zápas sice nezvládli, tam Kanada ukázala svoji sílu, ale já si myslím, že ve chvíli, kdy budeme aktivní, budeme se snažit bruslit a napadat, tak máme šanci i Kanaďany dostat do úzkých a donutit třeba i obránce k chybám.

Mají naši dneska trénink?
Trénink určitě mají naplánovaný, ale je otázka, jestli na led půjdou, já osobně si myslím, že bude trénink dobrovolný, to znamená, na led půjdou většinou hráči, kteří nehráli moc minut na ledě nebo se potřebují připravit, zkusit si součásti výstroje, spíš si myslím, že kluci budou odpočívat, protože včera proti Finsku se vydali až do dna, takže dneska musí nabrat síly na to zítřejší semifinále.


Vyplňte alternativní text Sledujte hokejový speciál na Černé Hoře! Naši moderátoři a zprávaři pro vás budou zaznamenávat celé dění v hokejových arénách, vše podstatné se dozvíte ve vysílání Radia Černá Hora!

Sledujte zpravodaství každý den, exkluzivně se bude z šampionátu hlásit i nadále reportér České televize Martin Hosták!

Boj o bronz začíná v neděli v 16:15 hod!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí prehanky-bourky 27°C
  • Úterý prehanky-dest 25°C
  • Středa prehanky-dest 24°C
  • Čtvrtek polojasno 27°C
In-počasí

Dnes má svátek Luboš

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

Mirai živě u nás ve studiu!

Mirai živě u nás ve studiu!

Kapela Mirai se zastavila u nás ve studiu a nahráli živě svůj song.

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑