poslouchej on-line

ROBERT MILES/MARIA NAYLER - One

Právě vysílá: Lucie Eisenreichová

Vzkazy do studia


Nebe On Air

26.09.2014 07:00

Nebe On Air

Výrazný objev posledních měsíců, kapela Nebe, tráví léto na mnoha hudebních festivalech. Jejich svěží sound, působivé texty a stále přesvědčivější vystoupení oslovují čím dál více fanoušků, což svědčí o tom, že se kapela vydala správným směrem.

Nyní poprocková pětice vysílá do světa další singl s názvem „Padáky“, který stejně jako předchozí dvě hitovky „Vteřina“ a „Než se rozední“ pochází z druhého studiového alba NEŽ SE ROZEDNÍ. Za singlem opět stojí osvědčené autorské duo Petr Harazin a Štěpán Petrů.

„Chtěli jsem přijít s živou písní, která má spád a která bude fungovat dobře live na koncertech, což jsme si koneckonců už ověřili. Fanoušci a fanynky pod pódiem na ní hromadně skáčou, dokonce si s námi i zpívají její výrazný slogan,“ uvádí kytarista a autor hudby Štěpán Petrů. Lítací polemikou protkaný text písně si sám říkal o poutavé vizuální zpracování. Videoklip, který se natáčel na několika lokacích v Praze a na letišti v jižních Čechách, vznikal téměř 48 hodin bez přestávky a zpěvák Petr Harazin při něm zažil opravdu horké chvilky.

Nejsilnějším momentem byl pro mě tandemový seskok, který jsem udělal jen proto, že jsme si řekli, že to klipu pomůže. Musím se přiznat, že kdybych to dříve dostal jako dárek, tak bych ho nechal propadnout. Natáčení kazilo i počasí. To mi hrálo do karet, jelikož bylo pravděpodobné, že se vůbec nebude skákat a bude se to muset natočit pomocí triků. Odpoledne se však mraky rozkrájely a bylo jasné, že se skákat bude, takže žaludek jsem měl někde těsně pod krkem. O tom je i text této písně. Je to o člověku, který se rozhoduje, jestli se rozhodne pro černou nebo bílou, pro rub nebo líc nebo pravdu či lež,“ zaznělo od Petra. Za námětem a režií klipu, který se po celou dobu natáčel pozpátku a vypráví tak retrospektivní příběh, stojí zkušený Ondřej Urbanec, který mimo jiné spolupracoval s Charlie Straight, Adamem Mišíkem, Support Lesbiens, TataBojs, 100°C, Tonyou Graves.

„Natáčení klipu s kapelou Nebe si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Když Petr vyskočil z letadla, tak si nás pilot s kameramanem a herečkou pěkně vychutnal. Z tří kilometrové výšky jsme přistáli střemhlav několika vruty, s otevřenými dveřmi letadla asi za pět minut. Bylo to jak jízda na horské dráze, pilot se smál, ale my jsme to pak ještě chvilku rozdýchávali,“ vzpomíná na adrenalinové natáčení Ondřej Urbanec.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí prehanky-dest 10°C
  • Úterý oblacno 11°C
  • Středa oblacno 14°C
  • Čtvrtek polojasno 16°C
In-počasí

Dnes má svátek Teodor

Mirai živě u nás ve studiu!

Mirai živě u nás ve studiu!

Kapela Mirai se zastavila u nás ve studiu a nahráli živě svůj song.

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill a Kořala naživo!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑