poslouchej on-line

SEBASTIAN - Nahradni dily

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


Poetika On Air

16.05.2016 14:00

Poetika On Air

Nová česká kapela Poetika se objevila ve vysílání Černé Hory s debutovým singlem Zkouším žít.

,,Jsme kapela z Vysočiny, která má tři členy. Daniela Hrdličku (Dan Aerah), Eduarda Rovenského (Packet) a Ondřej Brejšku. Ondra je zpěvák, básník, textař, Packet je rapper, básník, textař a Dan se stará o hudební produkci a veškerý hudební support. Známe se v této sestavě přibližně tři čtvrtě roku, hrajeme spolu asi půl roku. Packet s Danem spolu už nějakou dobu vystupovali, a po čase potkali Ondru, který měl super vokální projev a tak jsme to  dali nějak dohromady,“ řekli kluci Černé Hoře.

Jak jste se dostali k muzice?

Ondra: Já jsem začal chodit na Základní uměleckou školu ve Velkém Meziříčí. Tam mi hudba nic moc neříkala, tak jsem zkoušel jiné věci, jako divadlo, muzikál, potom i  vlastní kapelu a nakonec jsem se dopracoval až k Poetice.

Packet : Já vlastně podobně jako Ondra. Začalo to základní uměleckou školou, která mě taky po čase omrzela. Přes nějakou rebélii na střední škole jsem se k tomu vrátil formou žánrové hudby, tzn. rapu, spojil jsem se s Danem a pak se k nám přidal Ondra.

Dan:  Já jsem s muzikou začínal asi v pěti letech, v šesti jsem nastoupil na "ZUŠku", kterou jsem úspěšně absolvoval a v podstatě už během toho jsem zkoušel dělat vlastní hudbu. Snažil jsem se o skládání a dělal jsem hudbu třeba i k divadelnímu představení. Takže jsem asi v roce 2008 potkal Edu a udělali jsme skupinu.


Po osudovém setkání s textařem, hudebním skladatelem a především zpěvákem Ondřejem Brejškou (Velké Meziříčí) bylo jasno. Vzniklo nové uskupení, dali si jméno Poetika a začali pracovat na autorském materiálu. Výsledky svého úsilí poslali na posouzení do nahrávací společnosti SinglTon (v současnoti např. Jelen, Debbi, Lipo, K. M. Tichá, David Stypka). Odpověď přišla obratem. Během dvou osobních setkání se společně domluvili na spolupráci a právě teď vychází jejich první singl Zkouším žít. Současná muzika s textem i vokálem, co nezůstal na povrchu. Posuďte sami:PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Úterý oblacno 17°C
  • Středa polojasno 20°C
  • Čtvrtek polojasno 19°C
  • Pátek skorojasno 19°C
In-počasí

Dnes má svátek Andrea

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill a Kořala naživo!

Jakub Děkan živě na Černé Hoře!

Jakub Děkan živě na Černé Hoře!

Tentokrát živě u nás ve studiu se songem Lea.

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑