poslouchej on-line

DAVID GUETTA/SIA - Flames

Právě vysílá: Honza Řičař


Předpremiéra pohádky Anděl páně 2 s námi!

19.11.2016 22:00

Předpremiéra pohádky Anděl páně 2 s námi!

Česká pohádková komedie Anděl Páně 2 vstoupí do kin až 1. prosince, ale my jsme pro vás měli exkluzivní předpremiéru 21. listopadu, podívejte se na fotky zdevideoreportáž zde! 

Vyhráli jste si u nás volné vstupenky a společně jsme zaplnili velký sál Cinestaru v Hradci Králové, který byl připraven pouze pro posluchače Radia Černá Hora.

Předpremiéra proběhla i za účasti filmové delegace, která dorazli ve složení režisér Jiří Strach, herci Jiří Dvořák a Anička Čtvrtníčková, producentky Šárka Cimbalová a Svatka Peschková a maskérka Andrea McDonaldová.


V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi. Petronel s Uriášem se ocitnou  v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertovsko-andělského reje a mikulášského koledování. Petronela s Uriášem čeká řada překážek a dobrodružství, díky nimž objeví, to, co má skutečnou cenu a nejen pro lidi – lásku, přátelství a schopnost pomoci druhému v nouzi.

„Chtěl jsem, když už se do toho pustíme, aby scénář byl neprůstřelný, a jestli nebude neprůstřelný, tak žádná dvojka prostě nebude,“ říká režisér Jiří Strach. Možná proto trvalo jedenáct let, než se podařilo najít dobrý scénář. Pro nový příběh Anděla Páně 2 oslovil Jiří Strach předního českého scenáristu Marka Epsteina, s nímž spolupracuje pravidelně na televizních či filmových projektech.

Podívejte se na film o filmu!

Obléknout film Anděl Páně 2 – to byl úkol pro kostýmní návrhářku Katarínu Hollou. Producentky a režisér ji postavili do nelehké situace, musela navázat na práci zesnulé Jarmily Konečné v první filmu. „Najednou přišla hrozná zodpovědnost, jak naplnit Jirkovu představu a vlastně jít trošku po její cestě, protože to není jednoduché přebrat po někom koncepci – nedá se změnit, musí se respektovat, ale vzhledem k tomu, že to byla moje paní profesorka, tak to byla pro mě i taková výzva a závazek tomu dostát se ctí,“ říká Katarína Hollá.

Podívete se, jak vznikaly kostýmy!

Vyplňte alternativní text „Ne. Nikdy. Za žádných okolností! Takto a ještě pejorativněji jsem odháněl režiséra Jirku Stracha, kdykoliv stočil řeč k možnému pokračování jeho úspěšné pohádky Anděl Páně. Jsem velký nepřítel „dvojek“. Nakonec jsem se obrnil výmluvou, že se o text pokusím v okamžiku, kdy najdu klíč, kdy mně napadne šifrovací tabulka, která bude dávat nový smysl. A to se díkybohu dlouho nedělo a já měl klid,“ vzpomíná Marek Epstein.

„Marek pak přišel s nápadem, aby Pán Bůh poslal ty dva na zem, ale  bez převleků,“ vzpomíná Jiří Strach. „Řekl jsem mu: Marku, to nebude fungovat, vždyť ten vtip je právě v tom, že lidi nevědí, že je to čert a anděl. A Marek mi na to odpověděl geniální větu: jeden den v roce to jde! Ty jo! A já věděl, že v ruce drží komedii jako víno. A to byl spouštěcí impuls pro to, abychom celou věc rozjeli,“ říká režisér.

Marek Epstein prozrazuje, jak na nápad přišel. „Nakonec to vyřešily děti. Právě pro ně jsem jednou sehrál frašku mizerného Mikuláše s čertem a andělem a tam mezi výsměchem starších dětí a trapným tichem jejich rodičů, mi došlo, že jsem právě objevil onen klíč, se kterým můžu Pandořinu skříňku otevřít. Měl jsem vedle sebe čerta i anděla a nikdo se nepodivoval. Byl den, kdy se na zemi dějí pohádkové věci a lidi to strpí.“

Vyplňte alternativní text Už během natáčení režisér cítil, že by dvojka mohla být důstojným pokračováním. „Důležité bylo i to, jak budou fungovat kluci - Ivan Trojan a Jirka  Dvořák. Jejich chemie tam stále je, a je dokonce zralejší než před jedenácti lety. Kluci zkrátka hrajou nebeskou exhibici,“  říká spokojeně režisér Jiří Strach a dodává: „Jsem moc rád a těší mě, že nejen Anděl Páně 2, ale vůbec moje práce, přitahuje ty nejlepší české herce. Že se na ně můžu spolehnout, opřít se o ně, že si vzájemně důvěřujeme. Při natáčení Anděla Páně 2, které bylo hodně náročné – točilo se v zimě, často v noci, střídaly se lokace – se dala dohromady skvělá parta, a nejen herecká, ale  v celém štábu. Producentky mi vytvořily vynikající podmínky, jedny z nejlepších, jaké jsem kdy na natáčení měl. Já potřebuju být obklopen parťáky, s kterými se dá film utáhnout. Je to velmi důležité a věřím tomu, že nálada při natáčení se do výsledku promítne,“  říká režisér Jiří Strach.

Těšíme se na vás 21. listopadu v multikině Cinestar Hradec Králové!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí polojasno 32°C
  • Úterý polojasno 28°C
  • Středa skorojasno 30°C
  • Čtvrtek skorojasno-bourky 31°C
In-počasí

Dnes má svátek Bernard

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑