poslouchej on-line

ROBBIE WILLIAMS - Supreme

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


Rio na Černé Hoře!

08.08.2016 15:01

Rio na Černé Hoře!

Užijte si společně s námi jedinečnou atmosféru vrcholového sportu! Výsledky z olympiády v Riu pro Vás sledujeme na Černé Hoře a o všem Vás hned informujeme ve vysílání!

Olympiádu prožíváme s Vámi!!! Když se podíváte na timeline našeho facebooku (nové okno)., neleznete tam sérii fotek s našimi moderátory. Pokud se vám líbí, dejte nám "LIKE"!

ZAJÍMAVOSTI: Letní olympijské hry

  • Olympijské hry jsou hromadná mezinárodní sportovní soutěž v mnoha různých disciplínách a sportech, za účasti sportovců z celého světa. Letní i zimní olympijské hry se konají jednou za 4 roky. Až do roku 1992 se konaly vždy ve stejný rok, v současnosti jsou termíny her posunuty tak, aby se po dvou letech vystřídaly.

  • Olympijské hry mají svého předchůdce a vzor v antických olympijských hrách, které se konaly ve starém Řecku v Olympii na poloostrově Peloponés. Jejich zakladatelem byl podle pověsti Hérakles.

  • Olympijský slib přednáší sportovec a rozhodčí v průběhu zahajovacího ceremoniálu olympijských her. Sportovec z pořadatelské země drží cíp olympijské vlajky a přednáší slova slibu:  Jménem všech závodníků slibuji, že vystoupíme na olympijských hrách jako čestní soupeři, poslušni pravidel, která je řídí, za sport bez dopingu a drog, v rytířském duchu pro slávu sportu a čest našich družstev.

  • Podobu vlajky s olympijskými kruhy navrhl v roce 1914 zakladatel moderního olympijského hnutí, baron Pierre de Coubertin a představil ji olympijskému výboru. Plánované první použít vlajky na Olympijských hrách 1916 zhatila první světová válka, takže poprvé zavlála olympijská vlajka až na Letních olympijských hrách v Antverpách v roce 1920.

  • Česká republika se olympijských her poprvé účastnila jako samostatný stát v roce 1994 a od té doby se zúčastnila všech letních i zimních olympijských her. Sportovci z České republiky celkově vyhráli 44 medailí na letních hrách hlavně v kanoistice, střelbě a atletice. Přesněji 14x zlatá medaile, 15x stříbrná medaile a 15x bronzová medaile.

  • Rio de Janeiro je město ve stejnojmenném státu brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem. Dále je známé gigantickou sochou Krista Vykupitele, která je umístěna na hoře Corcovado v národním parku Tijuca a shlíží na celé Rio de Janeiro.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Sobota oblacno 5°C
  • Neděle prehanky-snih-dest 4°C
  • Pondělí prehanky-snih-dest 4°C
  • Úterý obcasny-dest 8°C
In-počasí

Dnes má svátek Romana

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑