poslouchej on-line

MANS ZELMERLOW - Happyland

Právě vysílá:


Rozhovor s Klárou Gajovou

20.11.2014 13:19

Rozhovor s Klárou Gajovou

První singl nové kapely Napoleona již proudí také východočeským éterem. Jmenuje se STRUNA a rezonuje láskou trochu jinak, než byste čekali.

Historicky vždy mezi nejžádanější hudební seskupení patřila dua. Dokonce i u nás. Když se dali dohromady kytarista a skladatel kapely Mandrage Pepa Bolan a kytaristka a zpěvačka čistě dámského rockbandu K2 Klára Gajová, nebylo tedy zas až takové překvapení, že hned první hit je spojen s kytarou.

„Chvíli jsme váhali, jaký singl poslat do světa jako první. Hledali jsme něco nového, co bude bavit nás i lidi. Nakonec vyhrála STRUNA. Možná někoho svým tématem překvapí, ale věříme, že neurazí, spíš pobaví, možná se nad ní někdo zamyslí…,“ říká o samotném singlu Klára Gajová a autor textu a hudby Pepa Bolan doplňuje: „Čeština buď píseň naprosto popraví, nebo jí pomůže. Já doufám, že se nám povedl ten druhý případ.“

Zpěvačka a kytaristka Klára Gajová působí již 10 let v hradecké kapele K2. Napoleona je její další hudební projekt. Přečtěte si náš rozhovor:

Kláro, jak vlastně vznikla kapela Napoleona?
My jsme se s Pepou, tím, že oba máme dlouhodobě fungující kapely, potkávali na pódiích. To bylo v době, kdy kluci ještě jezdili
Vyplňte alternativní text podobný akce jako my s K2. V té době se v Pepovi zrodil plán, že by se chtěl ještě realizovat dál a plánoval založit ještě jednu kapelu. A chtěl s holkou určitě. A tím, že mě znal a věděl, že hraju na kytaru a že zpívám tak mě kontaktoval. Sešli jsme se ve zkušebně, ale to už jsou třeba dva roky, nikam jsme nespěchali. V pohodě jsme si skládali písničky, hráli jsme, zkoušeli a vlastně od tý dob y na tom pracujeme. Až se zrodil konečně první singl a natočili jsme klip. Určitě to ale není krátkodobej projekt, je to kapela, akorát jen o dvou lidech a chtěli bychom, aby to mělo nějaký dlouhodobý trvání.

Proč název kapely Napoleona?
Těch důvodů, proč můžeme být Napoleona je hned několik. Úplně vyjmenovávat je nechci, protože to člověk vymyslí, nějak ho to subjektivně napadne a těžko se to pak vysvětluje. Jedním z důvodů ale je třeba to, že v těch našich domácích projektech nebo kapelách, kde s Pepou působíme, jsme oba takoví generálové. Takže jako Napoleon. A jelikož zpívám já, chtěli jsme, aby to mělo ženskej rod. A přišlo nám to i takový neotřelý, že se to s ničím nemůže zaměnit.
 
Měli jste už nějaké první veřejné vystoupení?
To ještě ne, nejdřív to chceme pořádně vypilovat. Protože přeci jenom vystupovat ve dvou není úplně sranda. Určitě koncerty plánujeme, ale nejdřív na příští rok.

Jak vznikala hitovka Struna?
Možná by se mohlo zdát, že ten hlavní nejprvnější popěvek bylo „ráda se miluju“. Přitom ten přišel úplně jako poslední.  Mně se strašně líbilo to propojení kytary a vlastně tý ženský… Člověk pořád neví o čem se zpívá. A jestli to teda je sprostý a pobuřující nebo ne. Takže Pepa přišel s těma slokama, potom se to tak nějak nabalovalo a chtěli jsme nějakej refrén, pěknej, jednoduchej hlavně, všeříkající. Vlastně jsme začali trošku z druhýho konce.

Jak se daří skloubit Napoleonu s K2?
Ono se nám to zatím vůbec nekryje, protože tím, že je Napoleona v začátcích, se to dá všechno skloubit úplně krásně. Jediný, co je takový vtipný je, že K2 jsou v Hradci – máme tady zkušebnu. Já studuju a bydlím v Praze a Pepa je z Plzně. Takže si připadám, že furt jenom takhle jezdím tam a zpátky. Na druhou stranu, já jsem člověk docela aktivní, takže mi to vůbec nevadí a skloubit se to zatím dá. Jsem zvědavá, jak to bude vypadat dál, třeba v létě, když Mandrage jedou fakt každej fesťák a my s holkama ta ky celkem hrajeme. To bude zajímavý stíhat, ale já věřím, že to nějak skloubíme.

Na kdy plánuje Napoleona desku?
Deska se určitě plánuje na příští rok. Bude to, až to bude, ale myslíme si, že na podzim.

Jak vnímají nový hudební projekt Kláry Gajové holky z kapely K2?
Já jsem hrozně ráda, že mě holky podporujou. Všechny jsme fanynky muziky a dokud Napoleona neovlivňuje K2 natolik, že bych se na ně třeba vykašlala nebo nestíhala, tak myslím,  že s tím nemají vůbec žádnej problém.
 
Takže i přes vznik nové kapely, budou dál fungovat Mandrage a K2?
Pepa určitě nemá žádnej důvod s Mandrage končit a já s holkama taky ne. My jsme prostě taková rodina, hrajeme spolu 10 let.

Singly píše Pepa?
Určitě všechny ty zásadní nápady přichází od Pepy, přeci jenom je to takovej zkušenější muzikant, hlavně textově. On vždycky přijde s nějakým nápadem na text, nějakým takovým sloganem a nějakým popěvkem a na zkoušce to dáváme spolu dohromady. Takže písnička vzniká klasickým postupem, že spolu na tom makáme a tvoříme ji, dokud není úplně hotová.

Kde se dají najít o kapele podrobnější informace?
My zatím hodně využíváme sociální sítě. Máme FB, Instragram a webové stránky se připravujou. Ale i ty budou spíš jenom takovej rozcestník mezi sociálníma sítěma, kde hodně fungujem. Příspěvky, všechny novinky, a to, co chystáme, tam lidi můžou najít.

Podívejte se na videoklip k novince Struna:PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Neděle prehanky-bourky 26°C
  • Pondělí prehanky-dest 27°C
  • Úterý polojasno 28°C
  • Středa skorojasno 29°C
In-počasí

Dnes má svátek Magdaléna

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑