poslouchej on-line

XINDL X - Popelka

Právě vysílá: Michal Knejp

Vzkazy do studia


Rozhovor s novou kapelou Slza

18.11.2014 15:00

Rozhovor s novou kapelou Slza

Debutový singl dvou hudebníků, kteří propojují aktuální trendy s češtinou a evidentně nezapřou čich na hity, má název „Lhůta záruční“!

Nové uskupení SLZA, které v těchto dnech představuje svůj debutový singl s názvem „Lhůta záruční“, je sympatickou předzvěstí toho, že podzim v českém éteru bude velmi zajímavý. Moderní sound a produkce, výrazný český text a silná melodie jsou hlavními atributy, na kterých si tato sympatická a charizmatická dvojice zakládá. Kytaristu Lukáše Bundila (koncertní zkušnosti mj. s Xindlem X) se zpěvákem a hráčem na klávesy Petrem Lexou svedla dohromady náhoda a s nadsázkou se dá říct, že i YouTube.


Moderátor Michal Komárek oba hudebníky krátce vyzpovídal:

Vyplňte alternativní text Ahoj, jsme rádi, že jste si na nás udělali čas. Jak vznikla kapela Slza?
Když jsem zakládal kapelu Slza, tak jsem hledal zpěváka a náhodou jsem našel Petrův yotube kanál, kde měl natočený svý covery zahraničních písniček. A mně se líbily natolik, že jsem Petra oslovil a začali jsme spolu spolupracovat.  A naším snem bylo dělat melodický písničky s českýma textama, který budou inspirovaný současným světovým popem.

Na čem teď pracujete?
Naší prioritou je teď dokončit repertoár a jít co nejdřív na podia.

Kdy je v plánu celá deska?
My teď úplně neplánujeme, jestli deska vyjde na jaře, v létě nebo na podzim. My hlavně teď chceme dokončit repertoár tak, aby jsme mohli co nejdřív začít hrát na koncertech.

Odehráli jste už nějaký koncert, plánujete? Navštívíte východní Čechy?
My jsme zatím nevystupovali, ale koncerty plánujeme od příštího roku a do východních Čech určitě zavítáme.

Díky za rozhovor a ať se daří!


Společně se singlem představují Lukáš a Petr také videoklip. Námětu a režie se ujal zkušený Ondřej Urbanec, který stojí za klipy Charlie Straight, Nebe, Adama Mišíka, Support Lesbiens, TataBojs, 100°C nebo Tonyi Graves. „V příběhové lince videoklipu se objevuje několik symbolů spojených s Londýnem, jako telefonní budka, plakát s Big Benem či tetování ve znaku londýnského metra. Představují znamení, které by hlavnímu hrdinovi měly ukazovat cestu, po které by se měl vydat,“ říká k videoklipu Ondřej Urbanec. Video vzniklo během letošního podzimu a natáčelo se na různých místech v Praze.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí oblacno 0°C
  • Úterý oblacno 0°C
  • Středa oblacno 0°C
  • Čtvrtek obcasny-dest 4°C
In-počasí

Dnes má svátek Miloslav

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑