Právě vysílá: Michal Knejp

Vzkazy do studia

Semifinále! Hradec se utká s Brnem, Liberec s Chomutovem

23.03.2017 10:36

Vyplňte alternativní text Playoff jede dál! Hradecký Mountfield porazil Vervu Litvínov a postupuje do semifinále! Tam se utká o finále s Kometou Brno.

Kometa Brno x HC Mountfield pondělí 3.4. 17:20

Vyplňte alternativní text Liberečtí Bílí Tygři porazili Plzeň a postupují do dalších bojů,
kde se utkají o finále s Piráty Chomutov.

Bílí Tygři Liberec x Piráti Chomutov

pátek 31.3.

17:20
Bílí Tygři Liberec x Piráti Chomutov sobota 1.4. 17:20
Piráti Chomutov x Bílí Tygři Liberec úterý 4.4. 17:20
Piráti Chomutov x Bílí Tygři Liberec středa 5.4. 17:20

Radio Černá Hora bylo na místě s vámi na semifinále v Hradci Králové, podívejte se na vaše fotky z naší fotostěny zde!

Hokejisté Hradce Králové jsou druhými semifinalisty extraligy. Jasně totiž ovládli pátý zápas série s Litvínovem 7:4 a po předchozích dvou výhrách na ledě soupeře slaví svůj premiérový postup mezi čtyři nejlepší týmy v Česku. Východočeši o výsledku utkání rozhodli v úvodních deseti minutách, kdy vstřelili tři góly. Litvínov se sice snažil hrát až do konce a ještě díky Lukešovi zmírnil skóre, ovšem na obrat bylo příliš pozdě. Ambiciózní Hradec si už jasné vítězství a bude tak v klidu čekat na svého semifinálového soupeře.

Pro Radio Černá Hora zhodnotil zápas Moutfieldu Martin Hosták:

Vyplňte alternativní text Jak hodnotíte včerejší utkání?
Včerejší utkání se pro Hradec od začátku vyvíjelo skvěle. Litvínov nestíhal, byl vylučovaný, Hradec dokázal hned první tři přesilovky potrestat. Vlastně po první třetině už bylo po zápase, potom už Hradec jenom kontroloval hru. Když bylo potřeba, tak vždycky trošku  přidal a padl další gól.

Jak vidíte vývoj dalších zápasů, které bude Hradec hrát?
Tak ještě pořád nevíme, s kým Hradec bude hrát, těch možností je tam víc. Nejpravděpodobnější se mi jeví Kometa, ale to už je soupeř opravdu jiného rázu. Kometa sehrála výborně čtvrtfinále proti Spartě, má nabitý kádr a výbornou formu, takže to by byl hodně nepříjemný soupeř. Pokud by náhodou ještě postoupil  Třinec, tak tam si myslím, že  zase tak v optimální v pohodě není. I když, pokud by měl postoupit, tak to znamená, že teď třikrát po sobě porazí Chomutov, takže také půjde s velkou euforií se třemi výhrami v řadě.  A že by šel Hradec na Plzeň, se mi zdá velmi nepravděpodobné.

Dnes jde do akce Liberec, bude dalším semifinalistou?
Myslím si, že Tygři mají tu sérii dost pod kontrolou, teď měli zápas, kdy dostali góly v oslabení a Plzeň je přehrála aktivitou, ale pokud by Liberec dneska nevyhrál, tak si myslím, že tu sérii stejně dotáhne. Plzeň přeci jenom ztratila hodně sil v předchozích bojích s Vítkovicemi.  Plzeň si myslím, že tahá za ten kratší konec, hlavně v tom zápase číslo čtyři, tam to bylo jako když buší do zdi a Liberec působil stabilně a sebevědomě se spoustou sil. Jako jasného favorita vidím Liberec a pochybuji, že by se to Plzni podařilo ještě otočit.

Kdo je pro vás největším favoritem letošního play off?
Pokud by to takhle dopadlo, tak mi vychází největším favoritem Liberec  x Kometa. Kometa měla takové výkyvy, začala sezonu skvěle, pak se jí zranili nějací  hráči, ztratili formu… V lednu se jakoby potáceli, jestli vůbec postoupí do šestky…  Kometa má ale obrovskou sílu, takže mým největším favoritem je momentálně Kometa.

Hodnocení posledního zápasu od trenéra Václava Sýkory

Vyplňte alternativní text „Když se na zápas zpětně podívám, tak se rozhodoval v první třetině. Nám tam vyšly přesilovky. Tři přesilovky, tři góly, lepší vstup do zápasu jsme si nemohli přát. Nakonec to byl trošku divoký zápas s množstvím gólů, což moc nepřipomíná zápasy v play off, ale Litvínov se nevzdal a byl do poslední chvíle nebezpečný. Víme, že má velkou sílu v útoku, a zase to ukázal, když i za tak nepříznivého stavu dokázal dát góly, ale my jsme naštěstí dokázali reagovat a udržet si odstup z první třetiny až do poslední části. Jsme rádi, že jsme sérii ukončili už dnes.“

Hodnocení posledního zápasu od trenéra Filipa Pešána

Vyplňte alternativní text „Vrátili jsme se vším všudy Plzni minulý zápas u nás doma, který měl podobný průběh a téměř totožný výsledek. Nastoupili jsme do utkání velmi bojácně, domácích byl plný led a my jsme stěží ustáli některé závary, které ze začátku měli. Byli jsme extrémně efektivní, stejně jako byla Plzeň v tom zápase u nás. Z minima střel jsme vytěžili maximum branek. Ve třetí třetině jsme už nejen stáhli hru na pár lidí, protože jsme měli nějaké zraněné, ale hlavně jsme hráli neskutečně obětavě a urputně. Nepustili jsme domácí do žádného tlaku, který přišel až v závěru. V něm jsme netrefili prázdnou branku a z protiútoku soupeř zdramatizoval závěr, ale Jánko Lašák nás neskutečným výkonem v posledních minutách udržel v postupové náladě. Plzeň odehrála po těžkém předkole fantastickou sérii, ofenzivně a takový hokej se líbí.“

Sledujte naše vysílání s přímými vstupy z hokejové play off!