poslouchej on-line

RADIO ČERNÁ HORA - Víc muziky

Právě vysílá: Darina Teuchmanová

Vzkazy do studia


Rozhovor se skupinou FROM

13.03.2015 14:12

Rozhovor se skupinou FROM

V našem vysílání můžete nově slýchat zbrusu nový singl od kapely F R O M (Filip, Richard, Ondra, Martin). Martin Kolařík nám představil kapelu i nový singl a prozradil nejbližší plány. Za Černou Horu se ptal Michal Komárek.

O kapele
Kapela From vznikla v roce 2012, od té doby spolu hrajeme a pocházíme z různých koutů republiky. Bubeník je z Chomutova, Martin (kytarista) s basákem s Ríšou jsou z Teplic a já dojíždím z Prahy a původně jsem z Děčína. Každý jsme měli  nějaké projekty, ve kterých jsme působili dřív. Můžu říct, že třeba s Filipem se znám 6 let, a zhruba 5 let spolu děláme. Takže to není tak, že bychom se spolu sešli jenom kvůli tomuto projektu. Spíš jsme čekali, až bude příhodná chvíle udělat něco vlastního.

O živém vystupování
Zatím plánujeme vystoupení jako úplně čerstvou věc. My jsme dali do oběhu zhruba před 4 - 5 měsíci singl Nebe, který vlastně From představil. Teď máme aktuální singl V síti, který hraje i Vaše rádio. A co se týká živého vystupování, tak koncerty teprve připravujeme. Ve východních Čechách teď momentálně žádné plány nemáme, ale  doufáme, že se k vám taky podíváme. Nicméně aktuálně hrajeme spíš kolem Prahy. Informace jsou na www.fromband.cz

Nečekali jsme, že se s naším novým singlem ztotožní tolik lidí,“ říká Martin Kolařík z kapely F R O M

O novince „V síti“

V novince V síti se vlastně zabýváme kyberšikanou.  Je to téma, o kterém by se myslím mělo mluvit. V dnešní době je aktuální a mluví se o něm ještě málo. Chtěli jsme udělat song na toto téma, abychom o něm dali vědět co největšímu počtu lidí. Doufáme, že videoklip zachycuje - možná až moc přehnaně - ale zachycuje to, co se může stát, když se informace sdílej a sdílej se neuváženě. Když jsme napsali text k této písni, tak nás to evokovalo k nějakému takovému příběhu. Ono to vlastně vyplynulo nějak samo ve zkušebně. Vůbec jsme nepřemýšleli, že bychom zrovna tohle téma chtěli zpracovat. Ale pak to tak nějak vyplynulo, a myslím, že to dopadlo dobře. Lidem se singl líbí, klip má hromadu zhlédnutí, je tam spousta pozitivních lajků a komentářů. A to nás těší - ani jsme nečekali, že to bude mít takový ohlas a že se s tím ztotožní tolik lidí.
My jsme rádi, že se to vlastně dostává přirozenou cestou mezi lidi. Že si to rozesílají mezi sebou a roste sledovanost těch lidí, bez nějaké velké podpory. A za to jsme moc rádi, že si to lidí nacházej a dokážou o tom přemýšlet, co jsme tím chtěli říct.

O nejbližších plánech
Nejbližší plány jsou takové, že určitě chceme v nejbližší době dodělat desku, na které už asi rozpracujeme.  Zbývají asi dva měsíce a už bychom ji mohli konečně pustit do světa. Na to se těšíme, to je takový první nejbližší záchytný bod, co chceme teďka dodělat. A určitě – jak už bylo řečeno -  se taky zaměříme na živé hraní. Živé hraní je to, co nás nejvíc baví. My jsme prostě živá kapela a chceme být živou kapelou, takže to je teď naše priorita. Dáváme do toho maximum, takže se to snad lidem bude líbit.  Cvičíme pilně, což snad doufám bude vidět.
O všech dalších plánech, toho co se chystá, tak se mohou lidé dozvědět na našich webovkách www.fromband.cz a nebo i na facebooku, tam se všechno dozvíte.
Zdravíme vás všechny ve východních Čechách! PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Čtvrtek obcasny-dest 5°C
  • Pátek oblacno 4°C
  • Sobota prehanky-snih 2°C
  • Neděle prehanky-snih 1°C
In-počasí

Dnes má svátek Lýdie

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑