poslouchej on-line

WELSHLY ARMS - Sanctuary

Právě vysílá: Honza Řičař


Rozhovor se skupinou FROM

13.03.2015 14:12

Rozhovor se skupinou FROM

V našem vysílání můžete nově slýchat zbrusu nový singl od kapely F R O M (Filip, Richard, Ondra, Martin). Martin Kolařík nám představil kapelu i nový singl a prozradil nejbližší plány. Za Černou Horu se ptal Michal Komárek.

O kapele
Kapela From vznikla v roce 2012, od té doby spolu hrajeme a pocházíme z různých koutů republiky. Bubeník je z Chomutova, Martin (kytarista) s basákem s Ríšou jsou z Teplic a já dojíždím z Prahy a původně jsem z Děčína. Každý jsme měli  nějaké projekty, ve kterých jsme působili dřív. Můžu říct, že třeba s Filipem se znám 6 let, a zhruba 5 let spolu děláme. Takže to není tak, že bychom se spolu sešli jenom kvůli tomuto projektu. Spíš jsme čekali, až bude příhodná chvíle udělat něco vlastního.

O živém vystupování
Zatím plánujeme vystoupení jako úplně čerstvou věc. My jsme dali do oběhu zhruba před 4 - 5 měsíci singl Nebe, který vlastně From představil. Teď máme aktuální singl V síti, který hraje i Vaše rádio. A co se týká živého vystupování, tak koncerty teprve připravujeme. Ve východních Čechách teď momentálně žádné plány nemáme, ale  doufáme, že se k vám taky podíváme. Nicméně aktuálně hrajeme spíš kolem Prahy. Informace jsou na www.fromband.cz

Nečekali jsme, že se s naším novým singlem ztotožní tolik lidí,“ říká Martin Kolařík z kapely F R O M

O novince „V síti“

V novince V síti se vlastně zabýváme kyberšikanou.  Je to téma, o kterém by se myslím mělo mluvit. V dnešní době je aktuální a mluví se o něm ještě málo. Chtěli jsme udělat song na toto téma, abychom o něm dali vědět co největšímu počtu lidí. Doufáme, že videoklip zachycuje - možná až moc přehnaně - ale zachycuje to, co se může stát, když se informace sdílej a sdílej se neuváženě. Když jsme napsali text k této písni, tak nás to evokovalo k nějakému takovému příběhu. Ono to vlastně vyplynulo nějak samo ve zkušebně. Vůbec jsme nepřemýšleli, že bychom zrovna tohle téma chtěli zpracovat. Ale pak to tak nějak vyplynulo, a myslím, že to dopadlo dobře. Lidem se singl líbí, klip má hromadu zhlédnutí, je tam spousta pozitivních lajků a komentářů. A to nás těší - ani jsme nečekali, že to bude mít takový ohlas a že se s tím ztotožní tolik lidí.
My jsme rádi, že se to vlastně dostává přirozenou cestou mezi lidi. Že si to rozesílají mezi sebou a roste sledovanost těch lidí, bez nějaké velké podpory. A za to jsme moc rádi, že si to lidí nacházej a dokážou o tom přemýšlet, co jsme tím chtěli říct.

O nejbližších plánech
Nejbližší plány jsou takové, že určitě chceme v nejbližší době dodělat desku, na které už asi rozpracujeme.  Zbývají asi dva měsíce a už bychom ji mohli konečně pustit do světa. Na to se těšíme, to je takový první nejbližší záchytný bod, co chceme teďka dodělat. A určitě – jak už bylo řečeno -  se taky zaměříme na živé hraní. Živé hraní je to, co nás nejvíc baví. My jsme prostě živá kapela a chceme být živou kapelou, takže to je teď naše priorita. Dáváme do toho maximum, takže se to snad lidem bude líbit.  Cvičíme pilně, což snad doufám bude vidět.
O všech dalších plánech, toho co se chystá, tak se mohou lidé dozvědět na našich webovkách www.fromband.cz a nebo i na facebooku, tam se všechno dozvíte.
Zdravíme vás všechny ve východních Čechách! PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Čtvrtek prehanky-dest 25°C
  • Pátek polojasno 27°C
  • Sobota polojasno 28°C
  • Neděle prehanky-bourky 26°C
In-počasí

Dnes má svátek Čeněk

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑