poslouchej on-line

COLDPLAY/feat. BIG SEAN - Miracles (Someone Special)

Právě vysílá: Honza Řičař

Vzkazy do studia


Slacklinový festival

10.09.2016 14:45

Slacklinový festival

Na hradě Kost pro vás již posedmé připravili poslední víkend v září, tedy 24. a 25. září, jedinečný Slacklinový festival.

Jedná se o unikátní akci, která je k vidění pouze na hradě Kost. Představí se vám zde stovka účastníků z celého koutu světa, která předvede své dovednosti na slack lajnách. A co je vlastně slackline? Slackline, zkráceně označovaný jako slack je balancování, chození a skákání na popruhu ukotveném mezi dvěma body. Oproti klasické chůzi po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný.

Slackline festival V případě hradu jsou tyto slackliny umístěny na hlavním nádvoří, na parkáně, z kuchyně na protější skály a všemožně v Plakánku. Pokud by vás chození natolik zaujalo, můžete si na nízké krátké lajně umístěné na hradě tento sport sami vyzkoušet.

„Slackline v sobě skloubí několik poloh. Někdo to může brát jako jógu, kdy se odreaguje od všedních starostí jen pár centimetrů nad trávou či vodou. Všichni pak při této chůzi posilují vnitřní stabilizační systém, tedy svaly, které při dnešním sedavém způsobu života zakrňují," řekl Jiří Janoušek, který pohyb na „lajnách" přirovnal k pobytu námořníka na rozbouřeném moři. „Začátky jsou však frustrující. Člověk neustále padá a padá. To však musí překonat a dávat si postupné cíle," dodal slacklinista s douškou, že nejlepší začátky jsou v partě kamarádů.

Další informace o festivalu najdete na www.kost-hrad.czPŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Úterý oblacno 11°C
  • Středa oblacno 14°C
  • Čtvrtek polojasno 16°C
  • Pátek prehanky-dest 14°C
In-počasí

Dnes má svátek Nina

Mirai živě u nás ve studiu!

Mirai živě u nás ve studiu!

Kapela Mirai se zastavila u nás ve studiu a nahráli živě svůj song.

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill živě u nás ve studiu

Divokej Bill a Kořala naživo!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑