poslouchej on-line

30 SECONDS TO MARS - Walk On Water

Právě vysílá: Petr Ticháček


Slza, Nebe a Mirai na Výravě

03.07.2016 08:20

Slza, Nebe a Mirai na Výravě

Na Výravě se v pátek 8. července potkají tři velmi zajímavé kapely: Slza, Nebe a Mirai. Na Černé Hoře můžeš vyhrát dvakrát denně dvě volné vstupenky. Sleduj vysílání a na výzvu moderátora volej studio 495 48 08 08.

Vyplňte alternativní text Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube. Od té doby Petr Lexa a Lukáš Bundil přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity a klipy Celibát a Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), které se všechny dostaly do TOP 5, a posbíraly několik prestižních cen. Důležitý milník přišel s jejich debutovým albem Katarze, které záhy po vydání získalo nečekaně rychle vzácné ocenění multiplatinová deska.

To je jen drobný výčet úspěchů této výjimečné popové formace, která za loňský rok absolvovala desítky živých vystoupení, na kterých přesvědčivě dokázala přenést emoce a energii mezi své fanoušky. Není tedy s podivem, že jejich koncerty se vyprodávají neuvěřitelnou rychlostí. V roce 2016 Slza dál pluje na úspěšné vlně a po vyprodaného jarním KATARZE TOUR 2016 ohlašuje podzimní pokračování a sbírá jedno ocenění za druhým. Tři nominace získala také v Hudebních cenách Anděl. Mimo to představila další úspěšný singl Fáze pád a hymnu festivalu Léto lásky, kterou si s ní zazpívali nejoblíbenější čeští interpreti.


Vyplňte alternativní text
Sympatická rockpopová kapela ze (zřejmě) bezedné severomoravské líhně spolu začala zkoušet v roce 2005 na ZUŠ Bohuslava Martinů v rodném Havířově. Poprvé na sebe upozornili debutovým albem “Legosvět“, se kterým odjeli několik turné a byli nominovani na Objev roku v hudebních anketách Žebřík a Český Slavík. Barvité kytarové harmonie a texty, které svádějí ke stadionovým chorálům, jsou hlavní devízou kapely s frontmanem Petrem Harazinem, který se autor¬sky podílel i na nejúspěšnějším albu loňského roku “Inzerát“. Není tedy divu, že si Kryštof právě kapelu Nebe vybrali na supportování na svém vyprodaném halovém turné.

V roce 2013 kapela podesala smlouvu s Universal Music a letos na jaře spatří světlo světa jejich druhá autorská deska. Nový singl „Než se rozední“, který právě zní v českém éteru opět pochází z „autorské kuchyně“ Petra Harazina a kytaristy Štěpána Petrů a avízuje další posun ve směřování kapely. Ten nastal už prostřednictvím posledního úspěšného hitu „Vteřina“, který se stal jedním z nejhranějších singlů v čekém éteru. S deskou Než se rozední odjeli spoustu koncertů, ať už jako support Mandrage, nebo na spoustě letních festivalů, včetně úspěšných Kryštof kempů.


Vyplňte alternativní text Kapela, složená ze tří členů, vznikla v roce 2014 na základech členů skupiny Dolls in the factory (Šimon Bílý a Mirai Navrátil), kteří chtěli věci posunout novým směrem vůči českému publiku, k této dvojici se záhy přidal i basista Michal Stulík. Jméno Mirai - je japonské jméno, které znamená budoucnost.

Koho určitě nepřehlédnete, je zpěvák a spoluautor Mirai Navrátil, který už svou vizáží nezapře exotické kořeny, je původem z Japonska (matka Japonka, otec Čech). Kluci spolupracují mj. s Richardem Krajčem, kterého její členové zaujali už za dob Dolls in the factory, kdy si skladbu této kapely vybral do filmu Křídla Vánoc a zároveň je vzal coby předkapelu na druhou část turné.
V písni Dítě robotí nejde o převratně novou myšlenku. Nicméně si myslím, že je aktuální a mě samotného se velmi dotýká v životním rozhodování. Sám se ocitám na rozcestí, kdy je třeba dělat velká rozhodnutí. To je jedna z hlavních myšlenek, která mě vedla k tomu napsat o tom písničku,“ naznačil frontman kapely. Aktuální songy Mirai rotují i na Černé Hoře.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Čtvrtek skorojasno 28°C
  • Pátek skorojasno 30°C
  • Sobota polojasno 30°C
  • Neděle skorojasno 28°C
In-počasí

Dnes má svátek Jáchym

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑