poslouchej on-line

30 SECONDS TO MARS - Walk On Water

Právě vysílá: Petr Ticháček


Taylor Swift slaví 27!

01.12.2016 09:48

Taylor Swift slaví 27!

Americká zpěvačka, textařka a skladatelka Taylor Alison Swift se narodila 13. prosince 1989. Vyrůstala ve Wyomissing v Pensylvánii a ve čtrnácti se přestěhovala do Nashville v Tennessee, kde začala svou hudební kariéru jako country popová zpěvačka. Podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Big Machine Records a stala se nejmladší písničkářkou, která kdy byla najata vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Již po vydání svého prvního eponymního alba (Taylor Swift) v roce 2006 se stala hvězdou country hudby. Třetí singl „Our Song“ z ní udělal nejmladší zpěvačku, která bez cizí pomoci napsala a vydala píseň, která se umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs. Dostala nominaci na cenu Grammy v kategorii Best New Artist (Nejlepší nový umělec) v roce 2008.

Taylor Swift byla pojmenována po zpěvákovi Jamesi Taylorovi; její matka věřila, že jí (Taylor) toto pohlavně neutrální jméno pomůže při budování podnikatelské kariéry. Taylor k tomu uvedla: „Máma myslela, že bude skvělé mít na vizitce napsáno Taylor, protože ten, kdo si ji přečte, nebude předem vědět, zda jde o muže či ženu.“ 

Vyplňte alternativní text Taylořinou první zálibou byla jízda na koni. Její matka ji posadila do sedla, už když jí bylo devět let; později soutěžila v jezdeckých show. Její rodina vlastnila několik amerických kovbojských koní a Shetlandských poníků. V devíti letech Taylor obrátila svou pozornost na hudební divadlo a vystupovala v produkcích Berks Youth Theatre Academy muzikálů Grease, Annie, Bye Bye Birdie a The Sound of Music. Pravidelně jezdila na Broadway na hodiny zpěvu a herectví. Avšak po několika letech konkurzů v New Yorku, kdy nic nedostala, se Swift začala zajímat o country hudbu. Od té doby trávila své víkendy vystupováním na místních festivalech, veletrzích, kavárnách, karaoke soutěžích, zahradních klubech, skautských srazech a nemocnicích. V jedenácti letech po mnoha pokusech vyhrála Swift místní talentovou soutěž, kde zazpívala píseň „Big Deal“ od LeAnn Rimes a získala možnost vystoupit jako předskokan Charliemu Danielsovi v amfiteátru ve Strausstown.

Po zhlédnutí epizody Behind the Music o Faith Hill nabyla Swift přesvědčení, že „zde existuje kouzelná země jménem Nashville, kde se sny mění ve skutečnost a kam se potřebuje vydat.“ Cestovala se svou matkou do Nashville o jarních prázdninách, kde natočila demo z coverů Dolly Parton a Dixie Chicks pod taktovkou vydavatelství Music Row. Poté, co ji odmítla řada vydavatelů, zjistila, že „každý v tom městě chtěl dělat to, co já. Takže jsem si sama sobě říkala, že potřebuji přijít na to, jak být jiná.“ Začala zpívat The Star Spangled Banner na nejrůznějších sportovních událostech, protože to byla příležitost dostat se před 20 000 diváků, aniž by musela mít kontrakt s nahrávací společností. Při zahájení basketbalového utkání Sixers ve Filadelfii si jedenáctiletá Taylor po dozpívání hymny plácla s rapperem Jay-Z. Ve dvanácti letech jí opravář počítačů ukázal tři akordy na kytaru a inspiroval ji k napsání první písně „Lucky You“. Již dříve vyhrála národní básnickou soutěž s básní nazvanou „Monster in My Closet“, ale od této chvíle se zaměřila na psaní písní.

V roce 2003 začala Taylor Swift se svými rodiči spolupracovat s hudebním manažerem Danem Dymtrowem z New Yorku. S jeho pomocí dělala reklamu pro modely Abercrombie and Fitch v rámci jejich kampaně "vycházejících hvězd", jedna její píseň byla zahrnuta do kompilačního alba Maybelline Cosmetics a setkala se s velkými hudebními vydavateli. Po zazpívání svých původních písní na prezentaci RCA Records dostala Taylor Swift nabídku na rozvoj vlastní kariéry, a začala často jezdit do Nashville.

Když bylo Swift čtrnáct let, přestoupil její otec do nashvillské pobočky Merrill Lynch a rodina se přestěhovala do domu na pobřeží jezera v Hendersonville v Tennessee. Swift toto později popsala jako „neuvěřitelnou oběť“ od své rodiny. Její rodiče to raději prezentovali jako přesun do milejší společnosti než jako možnost pro Taylor, aby se stala hvězdou. Její matka řekla: „Vždycky jsme jí říkali, že to neděláme ani pro peníze, ani abychom si splnili nějaký vlastní sen.“

První její úspěšný klip

A asi její nejúspěšnější songPŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Čtvrtek skorojasno 28°C
  • Pátek skorojasno 30°C
  • Sobota polojasno 30°C
  • Neděle skorojasno 28°C
In-počasí

Dnes má svátek Jáchym

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑