poslouchej on-line

LANA DEL REY - Young And Beautiful

Právě vysílá: Lucie Eisenreichová


Věděli jste, že nejedí maso?

30.09.2016 07:00

Věděli jste, že nejedí maso?

Celá oblast stravování zažívá ohromný boom - řeší se původ jídla, chemie, pořady o vaření, kuchařky, food festivaly. Máme tady české zpěvačky co nejí maso (Aneta Langerová), české sportovce (Martina Navrátilová). Tenista Novak Djokovič po změně stravy začal vyhrávat turnaje a vydal o tom knížku - bestseller. Kdo všechno je vegetarián?

Kdo všechno vynechává ze svého jídelníčku maso?

Někteří se stali vegany ze zdravotních důvodů, jiní z přesvědčení a kvůli lásce ke zvířatům. Společné mají to, že nejedí nejen maso, ale také veškeré potraviny zvířaty vyprodukované, jako jsou vejce nebo mléko. Také ale neoblékají kůži nebo hedvábí. Které celebrity mohou slavit Světový den veganství?


Robert Kodym, zakládající člen kapely Lucie a Wanastowi Vjecy je vegetariánem od roku 1990. "Je mi opravdu líto, že málokdo z obyvatel naší země necítí přímou účast a zodpovědnost za kruté okamžiky smrti při mnohdy v důsledku technologie sadistickém způsobu popravy našich nevinných, krásných a harmonických spoluobyvatel této planety." Kdo by to od drsňáka Roberta čekal?

Zpěvačka Aneta Langerová si v restauraci steak rozhodně neobjedná. První česká SuperStar Aneta je již několik let vegetariánkou. Zpěvačka své vegetariánství popisuje zajímavými slovy: „Maso by mi nejspíš chutnalo, ale měla bych pocit, že koušu do člověka.“

Martina Navrátilová je bývalá československá a později americká tenistka, mezi lety 1978–1987 světová tenisová jednička po dobu 311 týdnů, Je považována za jednu z nejlepších tenistek všech dob. Celkem vyhrála 59 grandslamových turnajů, 18 dvouher, 31 ženských a 10 smíšených čtyřher. "Jsem si jistá, že posun jídelníčku k rostlinné stravě byl hlavní důvod, proč jsem zvládala hrát tenis na profesionální úrovni i po čtyřicítce. Mám díky tomu bystřejší mysl a dokážu vydržet tréninkovou zátěž", uvedla Martina ke svému vegetariánství.

Justin Timberlake, devítinásobný držitel prestižní Ceny Grammy a čtyřnásobný držitel Emmy Awards, v show na NBC zpíval převlečený za tofu "Bring It On Down To Veganville".
Nejí maso, ryby, vejce ani žádné mléčné výrobky je tedy 100% vegan. Do toho neustále cvíčí a tancuje a koncertuje. Fyzičku má tedy skvělou.

Helena Houdová, česká modelka, která žije střídavě v New Yorku a Praze, je Vegetariánkou je od svých 15 let.Do povědomí veřejnosti vstoupila, když v roce 1999 vyhrála Miss České republiky. Už v této soutěži se prezentovala jako bojovnice za lepší životní prostředí, protestovala proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín, proti nošení kožichů a i mučení zvířat. Je aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země.

Herec, který byl sexy ve dvaceti a nic z jeho charismatu mu neubylo ani v padesáti, je přísným vegetariánem několik let a v současné době dokonce přesídlil na radikálnější veganskou stravu. „Nesnáším červené maso a nesouhlasím s chovem dobytka na maso, protože metan, který produkují, poškozuje životní prostředí", tvrdí Brad.

Slavná zpěvačka Alanis Morissette o sobě tvrdí, že je vegankou, ale jen z 80%, za což ji její přátelé trochu odsuzují. Jejím hříchem proti veganské stravě jsou totiž ústřice, které doslova zbožňuje. K vaření přistupuje Alanis jako k léčbě, tvrdí totiž, že jídlo je lék. „Potraviny, které jíme, jsou jakýmsi posvátným palivem, které má být chutné. Jsem posedlá polévkami a etnickými pokrmy. Vždycky, když vařím přátelům, nechávám je hádat, z jaké země pokrm pochází,“ vypráví o svém kulinářském umění Alanis, která je vegankou od roku 2008.
Boxer Mike Tyson je všeobecně známý jako ukusovač uší svých protivníků, v soukromém životě si ale na maso nepotrpí. Bývalý šampion v těžké váze se stal veganem v loňském roce, když se rozhodl začít svůj život úplně od začátku. „Veganství mi dalo šanci vést zdravý život. Byl jsem tak plný všech možných drog a špatného kokainu, že jsem mohl stěží dýchat," řekl Tyson.

Zdroj: Ze života hvězd / Ringier / Czech News Center a.s. / Soucitně.cz

Ochutnali jste vy osobně nějaké vegetariánské, veganské nebo syrové jídlo nebo jste vegetariáni? Jak vás to baví? Dejte nám vědět na našem Facebooku!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí prehanky-dest 27°C
  • Úterý polojasno 29°C
  • Středa skorojasno-bourky 29°C
  • Čtvrtek skorojasno-bourky 29°C
In-počasí

Dnes má svátek Libor

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑