poslouchej on-line

ISRAEL KAMAKAWIWOOLE - Over The Rainbow

Právě vysílá: Petr Ticháček

Vzkazy do studia


Velká pardubická steeplechase

04.10.2016 10:00

Velká pardubická steeplechase

Loni sice Velkou pardubickou vyhrál kůň Nikas, který zajel rekord dráhy, ale Pořádková komise Jockey Clubu ČR rozhodla o jeho diskvalifikaci. U desetiletého hnědáka připravovaného trenérem Stanislavem Popelkou byly zjištěny zakázané látky. Rozhodnutí komise tak změnilo výsledkovou listinu Velké pardubické. Vítězem se stal sedmiletý nováček dostihu, Ribelino s žokejem Pavlem Kašným. Jak to bude letos? 126. ročník legendárního dostihu proběhne 9. října na Dostihovém závodišti v Pardubicích.


Plánovaný comeback rekordmana Velké pardubické se nekoná. Legendární žokej Josef Váňa není spokojen s formou koně Rabbit Hawk Wing, kterého si do slavného dostihu chystal, a na startovní listině tak budou oba chybět. Váňa však věří, že se do Velké pardubické vrátí příští rok, krátce před svými pětašedesátými narozeninami.


Vyplňte alternativní text Jak na Velkou pardubickou?

Na nedělní 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou míří tisíce fanoušků, kteří mohou využít hned několik způsobů dopravy. Kromě automobilové dopravy lze využít i posilových spojů městské hromadné dopravy nebo vlaků Českých drah.

Autobusem

Dopravní podnik města Pardubic zajišťuje kyvadlovou přepravu diváků hned na několika trasách. Autobusy budou odjíždět ze stanic Polabiny – Sluneční, Dubina – sever, Dubina – točna, Hlavní nádraží a Masarykovo náměstí. Provoz kyvadlové dopravy bude zahájen v 10:30 hod. ze zastávek Polabiny – Sluneční a Hlavní nádraží, později se přidají další linky. V posilových spojích budou cestující přepravováni bezplatně. Další informace na stránkách Dopravního podniku města Pardubic www.dpmp.cz.

Vlakem

Spoje posílí také České dráhy, a to do zastávky Pardubice, závodiště. Z pardubického Hlavního nádraží navíc pojedou mimořádné motorové vlaky „Hurvínek“ Pardubického spolku historie železniční dopravy. Pro cestu na dostihové závodiště lze samozřejmě využít i pravidelných osobních vlaků, stejně jako k odjezdu po skončení dostihů v kapacitně posílených soupravách. Odjezdy těchto vlaků jsou v 17:28 a 18:10 hod. V pravidelných vlacích platí obvyklé tarify, v historických motorácích jízdné podle tarifu Pardubického spolku historie železniční dopravy.

Automobilem

Pro parkování osobních automobilů a autobusů jsou vyhrazeny plochy na přilehlém pardubickém letišti a v areálu bývalé vojenské správy. Kapacita těchto ploch je cca 1300 míst. Z letiště budou diváky na závodiště přepravovat autobusy. Další parkovací plochou je uzavřená komunikace I/37 v úseku od křižovatky Trojice (u závodiště) ke křižovatce Dražkovice. Parkovat na této komunikaci je možné do 19 hodin, poté budou vozidla odtažena.

Vzhledem ke stavebním pracím na silnici I/37 „u Parama“ a jen částečně zprovozněnému kruhovému objezdu u závodiště je řidičům jedoucím na Chrudim a Přelouč doporučeno tomuto místu se vyhnout a ve směru od Hradce Králové odbočit už v Rosicích nad Labem nebo k hlavnímu nádraží a pokračovat v cestě přes město.

Pěšky

S omezením provozu u Parama je pro diváky, kteří se vydají od hlavního nádraží na závodiště pěšky, vytyčena tzv. obchozí trasa. Měří dva kilometry a je pouze o 400 metrů delší než obvyklá trasa. Vede okolo hypermarketu Albert podjezdem pod silnicí I/37 a poté kopíruje železniční trať. Druhá trasa pro pěší je navržena z centra ulicemi 17. listopadu, Milheimova a Teplého.

Odchod / Odjezd

Po skončení dostihového dne budou diváci opouštět závodiště pravděpodobně ve stejný okamžik. Proto je nutné počítat se zdržením a dopravními komplikacemi. Pořadatelé prosí návštěvníky závodiště o trpělivost a pochopení a také o respektování pokynů policie a pořadatelské služby.


Dříve se uvádělo, že Velká pardubická je nejtěžším překážkovým dostihem kontinentu. Z určitého pohledu tomu tak asi bude. Rozhodně se jedná o dostih s dlouhou tradicí, jehož historie je více než zajímavá, o dostih, který má svá specifika a kouzlo, o dostih, který je vrcholem nejen pro české jezdce. V každém případě je to společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí u nás. Když se začala hrát fotbalová liga, měla Velká pardubická za sebou už kolem padesáti ročníků.

Kouzlu Velké pardubické nedokázali odolat ani britská princezna Anna, spisovatel Dick Francis a mnoho dalších významných hostů. Každý rok si nenechá tento dostih ujít několik desítek tisíc diváků přímo v Pardubicích a několik milionů u televizních obrazovek. Nenechte si jej ujít ani vy!

Mapka areálu

Letecký pohled na trať


Další informace na oficálních stránkách dostihu www.pardubice-racecourse.czPŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Čtvrtek oblacno 14°C
  • Pátek oblacno 15°C
  • Sobota prehanky-dest 15°C
  • Neděle obcasny-dest 14°C
In-počasí

Dnes má svátek Matouš

Voxel živě u nás ve studiu!

Voxel živě u nás ve studiu!

Voxel u nás natočil akustickou verzi songu Nádech. Mrkněte se!

Jakub Děkan živě na Černé Hoře!

Jakub Děkan živě na Černé Hoře!

Tentokrát živě u nás ve studiu se songem Lea.

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑