poslouchej on-line

DUA LIPA - IDGAF

Právě vysílá:


Rozhovor s Veronikou ze Stardance

31.10.2016 15:00

Rozhovor s Veronikou ze Stardance

Vyplňte alternativní text Sobotní večer v taneční soutěži StarDance vyhrála tanečnice z východních Čech Veronika Lálová s hercem Zdeňkem Piškulou.

Veroniku vyzpovídal náš moderátor Michal Komárek.


Vraťme se k sobotnímu večeru, od poroty jste dostali nejvyšší bodové ohodnocení. Byli jste z pohledu poroty nejlepší. Jak na tebe ten sobotní večer působil?

Když jsem viděla, že nám poprvé zvedli desítku, tak jsem začala ječet. Zdeněk asi ohluchl, protože jsem měla neskutečnou radost a hrozně moc mě to potěšilo. A pak už jsem to vlastně nevnímala, pak už jsem jenom ječela dál a dál. Následně jsme dostali ještě desítky od pana Balaše a pana Chlopčíka, takže byl to úžasnej pocit, byla to taková euforie. Já už si to ani nepamatuju, jen vím, že jsem hrozně ječela. Měla jsem strašnou radost, už kvůli Zdeňkovi, protože vím, že jsme se snažili. Přidali jsme k tomu step a věděli jsme, že to není zatančeno tak, jak bychom úplně chtěli, protože v těch stepkách se to hodně klouže. A v tanečních botách bychom to zatančili milionkrát líp. Takže potom jsme si říkali, jestli byly ty desítky vůbec oprávněně a nedali nám těch bodů až moc. Ale samozřejmě měli jsme ohromnou radost.

Vyplňte alternativní text Foto: Česká televizeV sobotu soutěž opustila Olga Šípková, řešili jste to nějak v zákulisí? Už při vyřazování bylo na Marku Ebenovi a Tereze Kostkové poznat, že to vůbec nečekali.

V zákulisí snad všichni mlčeli, neměli jsme k tomu co říct. Já jsem byla úplně v šoku, pusu dokořán a říkala jsem si, že to není možné, co je to za chybu. Ale stalo se a my jsme si říkali, je to soutěž, nejen o těch porotcích, o těch bodech, ale i o divácích, takže takhle rozhodli diváci a uvidíme, jak to bude pokračovat dál. After party nebyla veselá. My jsme spíš jenom tak koukali, protože víme, že to může být kdokoli z nás. To že vyhrajeme tanec neznamená, že automaticky postupujeme. Tolik radosti nebylo.

Je to tak, že body, co vám udělí porota se přičítají k těm SMS od diváků?

Ano, počítá se to taky k SMS, je to vlastně napůl porota a napůl diváci. Takže je velmi důležitý, jak se umístíme. Ale pokud diváci pošlou málo hlasů, tak ani ta porota nezmůže ten jasný postup.

Co aktuálně se Zdeňkem nacvičujete?

Teď v sobotu je rockový večer, tancují se dva latinsko – americké tance, cha-cha a jive. A my už jsme cha-chu tancovali v prvním kole, takže na nás tentokrát vyšel jive. Ale já rock úplně nemusím a nesedla mi ani ta písnička, ale my jsme si to zase udělali takový veselý a docela se na to těšíme. Myslím si, že i přesto, že nejsem úplný obdivovatel tohoto žánru, tak si to užíváme a snad to bude fajn.

Můžeš prozradit, jaká je to písnička?

American Idiot od Green Day.

Jak vnímáš tréninky po tom, co jste vyčerpali natrénované zásoby?

My jsme jeden z mála  párů, kteří ten tanec mají připravený, takže my teď na sobotu máme nachystanou choreografii a už ji jenom pilujeme a doděláváme. Protože Zdeněk je fakt šikovnej a šlo mu to rychle, tak jsme ještě za ty přípravný dva měsíce stihli udělat i tenhle pátej tanec. Takže až od příštího týdne budeme mít trošku nervy a netěším se na to. Doufám, teda že ten večer nastane a že postoupíme, ale bude to už drsnější. Bude se muset trénovat víc a hodně intenzivněji a já budu muset zapojovat hodně hlavu, abych něco vymyslela.

Děkujeme za rozhovor!


Veronika Lálová

Tanec ji velmi uchvátil, tancuje už od sedmi let. ,,Nejprve jsem začala klasicky – latina a standard. Později jsem se věnovala párové salse. Když jsem se s partnerem rozešla, bylo mi to hrozně líto. Nechtěla jsem tanec úplně opustit, tak jsem se rozhodla, že když to nejde v páru, tak to půjde sólo,“ říká tanečnice Veronika Lálová, která pochází z Hradce Králové.

Začala soutěžit, vyhrála mistrovství České republiky a nedávno taky konkurs na tanečnici v osmé řadě taneční soutěže StarDance.

Vyplňte alternativní text ,,Jednou jsem v nějakém dokumentu viděla karnevalovou sambu, to oblečení, hudba, peří, energie a neskutečně sexy kostýmy, to mi učarovalo. Dostala jsem nabídku studovat sambu přímo v Brazílii, tak jsem odjela do Rio de Janeira. Byla to pro mě velká zkušenost,“ říká sympatická tanečnice.

Pod vedením zkušených lektorů taneční školy se postupně seznámila se všemi soutěžními tanci, tj. standardními (waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep) i latinskoamerickými (samba, chacha, rumba, paso doble, jive). ,,Důležité je naučit se správnou techniku, dodržovat charakter jednotlivých tanců, rytmizaci. Vyzkoušela jsem si také step, který jsem později kvůli časové náročnosti opustila.“ Po skončení aktivní činnosti v tanečním sportu Veroniku uchvátila salsa a ostatní latinskoamerické tance, které jak později zjistila, se tančí i sólo. Nejvíce v poslední době tancuje karnevalovou sambu: ,,Tu mám velmi ráda pro její energii, hudbu a rychlost.“

Ke StarDance  se dostala přes casting, na který  byla pozvána. ,,Určitě mi pomohlo krátké vystoupení na České Miss, kde se vystoupení líbilo. Je to pro mě obrovská výzva a zkušenost, moc se na vše těším,“ doplňuje Veronika.


Foto: Česká televizePŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Sobota polojasno 30°C
  • Neděle skorojasno 31°C
  • Pondělí polojasno 31°C
  • Úterý polojasno 28°C
In-počasí

Dnes má svátek Helena

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo živě ve studiu Černé Hory!

Lipo u nás ve studiu živě nahrál svoji novinku Svoboda.

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Pekař živě ve studiu Černé Hory!

Song Ještěže z živého akustického hraní u nás ve studiu.

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika naživo ve studiu Černé Hory!

Poetika akusticky se songem Za oponou!

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Rybičky 48 živě u nás ve studiu

Poslechněte si akustickou verzi songu Ženy z našeho studia!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Márdi z Vypsané Fixy u nás živě ve studiu!

Do studia za námi dorazil Márdi se songem Limity!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Slza u nás zahrála živě, podívejte se!

Kapela Slza u nás nahrála akustickou verzi songu Holomráz!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑