poslouchej on-line

MADONNA - American Pie

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


Změna času. Co nás v noci kde čeká za nástrahy?

25.10.2017 10:20

Změna času. Co nás v noci kde čeká za nástrahy?

Ze soboty na neděli máme hodinu navíc. Jak ji využijete? A jaké časové nástrahy nás můžou potkat?

úvodní foto: Pavel Pešek

Bary a hospůdky

Obecně hodně restaurací zavírá už kolem půlnoci, takže se jich změna netýká. Jinak tomu je ale u barů, které mají zavírat v 2:00 – většinou se zavírací doba určuje podle zákazníků nebo zavírají v 2:00 bez ohledu na změnu času! A ty bary, které mají např. do 4:00 si z hodiny navíc udělají delší sobotní PÁRTY!


Vyplňte alternativní text MHD

Noční linky autobusů a trolejbusů v Hardci Králové a Pardubicích, které mají odjezd mezi 2:00 - 3:00 ráno jezdí té noci dvakrát. Takže se můžete řídit letním i zimním časem.


Vyplňte alternativní text Letecká doprava

Co když máte naplánovaný odlet na noc, kdy se mění čas? Pro informaci zde hraje roli délka letu. Cestující odlétají vždy v čase daného letiště odletu. Pokud přiletíte na letiště v 2:30 letního času (dne změny času) a další let Vám má letět v 3:15 již zimního času, tak máte na přestup čas 01:45 hod místo 45 minut.


Vyplňte alternativní text Železniční doprava

Cestující, kteří se chystají cestovat po změně času, by měli počítat s tím, že noční dálkové vlaky pojedou po druhé hodině ve změněných časech. Všechny vlaky se úderem druhé ranní kvůli pousnu času o hodinu zpozdí. Tam, kde to bude možné, zkrátí České dráhy pobyty nočních spojů ve stanicích a technické prostoje tak, aby do cíle spoje dojely s menším než hodinovým zpožděním.


Vyplňte alternativní text Práce

Pokud máte jako zaměstnanec pevnou měsíční mzdou, pak se odpracovaná hodina navíc nepromítne do výše vaší mzdy. Mzda zaměstnance tak bude stejná bez ohledu na skutečnost, že odpracoval o hodinu více. Pokud máte odměnu hodinovou mzdou, pak se odpracovaná hodina promítne do výše mzdy. Existují výjimky - Letiště Praha například proplácí i u zaměstnanců. Zavírací doba: kdo končí ve dvě - žádná změna. Kdo ve tři, má hodinu navíc.


Vyplňte alternativní text TV program

Televize budou uvádět překryv programů, takže vás čeká hodinu a půl dlouhý film ve 2:00 a po něm další, který je v programu uveden, že začíná už ve 2:30. Ale nic extra neběží, doporučujeme spíše bar!PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Středa oblacno 5°C
  • Čtvrtek zatazeno 6°C
  • Pátek obcasny-dest 4°C
  • Sobota oblacno 4°C
In-počasí

Dnes má svátek Milena

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Support Lesbiens naživo u nás ve studiu!

Mrkněte na živou akustickou verzi Movin' on!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Pokáč živě ve studiu Černé Hory!

Do studia za námi dorazil Pokáč, mrkněte na video!

© 2018, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑