poslouchej on-line

REMBRANTS - I'll Be There For You

Právě vysílá:

Vzkazy do studia


HISTORIE RÁDIA

Nadýchněte se historií Vašeho oblíbeného rádia.

19.srpen 1993 - začátek vysílání

19. srpna 1993 v éteru poprvé zaznělo: "Posloucháte Radio Černá Hora". Černá hora - mohutná, doširoka rozložená hora v Krkonoších, místo, kde je nejvyšší vysílač v Čechách, místo, odkud je vysílána frekvence 105,3 FM, první frekvence RČH.

První radio na severu východních Čech

Zpočátku pouze předtočené vysílání, každý den převážené z trutnovského studia na Černou horu. Vysílání plné entuziazmu a radosti ze svobodného soukromého vysílání. Radio Černá Hora bylo na severu východních Čech prvním soukromým rádiem.

Vývoj profilu RČH

Začátky byly težké, chyběly zkušenosti, nebylo na co navazovat a vysílání se tvořilo na koleně. Radio zpočátku hledalo své zaměření a dávalo prostor např. i folkové, jazzové a rockové hudbě. Po prvních 2 letech se rádio stabilizovalo do podoby hitového rádia s důrazem na největší hity současnosti i z posledních dvaceti let. Tohoto principu se s malými obměnami drží dodnes.

Vysílače RČH

Signál na frekvenci 105,3FM je slyšet hodně daleko, přesto v některých aglomeracích byl příjem dříve poměrně obtížný. Na kvalitní dokrytí svého signálu Radio Černá Hora postavilo několik vysílačů - na frekvenci 87,8 FM ze Suchého vrchu, kde signál pokrývá Orlické hory a část Moravy, dále frekvence 96,2 FM pro Hradec Králové, a 92,6 FM pro Pardubice. Poslední dokrývací vysílač je pro oblast města Liberec na frekvenci 87,6 FM. RČH jako první v České republice začala využívat tyto kmitočty pro odpojování lokálních programů a reklamních bloků.

Formát radia

Radio Černá Hora zasahuje cílovou skupinu ekonomicky aktivních posluchačů ve věku 19 - 39 let s přesahem do 49 let. Formát stanice: AC - CHR, tedy komerční hudební stanice pro mladé a dospělé - milovníky současných hitů a hitů 80.-90. Let. Program stanice je neustále doplňován o nejrůznější soutěže, speciální pořady, akce a upoutávky.

Aktivity Radia Černá Hora

Radio Černá Hora se aktivně podílí na kulturním a společenském rozvoji měst i celého regionu východních Čech. Mnohé akce samo produkuje a mediálně podporuje. Pomáhá neziskovým a charitativním organizacím. Radio Černá Hora je dlohodobě lídrem východočeského rozhlasového trhu a mnoho let je jedním z nejposlouchanejších mezi soukromými regionálními rádii působícími na východě Čech.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Středa prehanky-dest 25°C
  • Čtvrtek polojasno 27°C
  • Pátek prehanky-dest 28°C
  • Sobota obcasny-dest 21°C
In-počasí

Dnes má svátek Jáchym

Rudimental On Air

Rudimental On Air

Čtveřice londýnských producentů se singlem Sun Comes Up!

Portugal. The Man On Air

Portugal. The Man On Air

Portugal. The Man se songem Feel It Still na Černé Hoře!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑