poslouchej on-line

RADIO ČERNÁ HORA - Víc muziky

Právě vysílá: Michal Knejp

Vzkazy do studia


HISTORIE RÁDIA

Nadýchněte se historií Vašeho oblíbeného rádia.

19.srpen 1993 - začátek vysílání

19. srpna 1993 v éteru poprvé zaznělo: "Posloucháte Radio Černá Hora". Černá hora - mohutná, doširoka rozložená hora v Krkonoších, místo, kde je nejvyšší vysílač v Čechách, místo, odkud je vysílána frekvence 105,3 FM, první frekvence RČH.

První radio na severu východních Čech

Zpočátku pouze předtočené vysílání, každý den převážené z trutnovského studia na Černou horu. Vysílání plné entuziazmu a radosti ze svobodného soukromého vysílání. Radio Černá Hora bylo na severu východních Čech prvním soukromým rádiem.

Vývoj profilu RČH

Začátky byly težké, chyběly zkušenosti, nebylo na co navazovat a vysílání se tvořilo na koleně. Radio zpočátku hledalo své zaměření a dávalo prostor např. i folkové, jazzové a rockové hudbě. Po prvních 2 letech se rádio stabilizovalo do podoby hitového rádia s důrazem na největší hity současnosti i z posledních dvaceti let. Tohoto principu se s malými obměnami drží dodnes.

Vysílače RČH

Signál na frekvenci 105,3FM je slyšet hodně daleko, přesto v některých aglomeracích byl příjem dříve poměrně obtížný. Na kvalitní dokrytí svého signálu Radio Černá Hora postavilo několik vysílačů - na frekvenci 87,8 FM ze Suchého vrchu, kde signál pokrývá Orlické hory a část Moravy, dále frekvence 96,2 FM pro Hradec Králové, a 92,6 FM pro Pardubice. Poslední dokrývací vysílač je pro oblast města Liberec na frekvenci 87,6 FM. RČH jako první v České republice začala využívat tyto kmitočty pro odpojování lokálních programů a reklamních bloků.

Formát radia

Radio Černá Hora zasahuje cílovou skupinu ekonomicky aktivních posluchačů ve věku 19 - 39 let s přesahem do 49 let. Formát stanice: AC - CHR, tedy komerční hudební stanice pro mladé a dospělé - milovníky současných hitů a hitů 80.-90. Let. Program stanice je neustále doplňován o nejrůznější soutěže, speciální pořady, akce a upoutávky.

Aktivity Radia Černá Hora

Radio Černá Hora se aktivně podílí na kulturním a společenském rozvoji měst i celého regionu východních Čech. Mnohé akce samo produkuje a mediálně podporuje. Pomáhá neziskovým a charitativním organizacím. Radio Černá Hora je dlohodobě lídrem východočeského rozhlasového trhu a mnoho let je jedním z nejposlouchanejších mezi soukromými regionálními rádii působícími na východě Čech.PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NEJBLIŽŠÍ DNY

  • Pondělí oblacno 0°C
  • Úterý oblacno 0°C
  • Středa oblacno 0°C
  • Čtvrtek obcasny-dest 4°C
In-počasí

Dnes má svátek Miloslav

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian živě ve studiu Černé Hory!

Sebastian se songem Vesmírná v akustické verzi!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek Ztracený živě na Černé Hoře!

Marek nahrál akusticky v našem studiu svůj song Léto 95!

© 2017, RÁDIO ČERNÁ HORA – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑